המדריך לבחירת שער חניהC

כיום יותר ויותר אנשים מבקשים להוסיף שער חניה לרכב. צורך זה יכול לצוף עקב רצון לייצר פינת עבודה נוחה לטובת פעולות מכניות, על מנת לשמור על הרכב החדש מפני ונדליזם או גניבות, על מנת לשמור בצורה בטוחה במתחם החניה את אופני הילדים ואפילו כדי לחוש בפרטיות מלאה. אי לכך, אין שאלה ששער חניה חשוב ביותר גם עבור בתים פרטיים, אך כן ישנה שאלה באיזה שער נכון לבחור, ופה אנו מבקשים לסייע.

מי שעומד מאחורי מלפני ומצדדי - שער חניה

רבים טועים לוותר על תוספת של שער חניה, כיוון שהם ממהרים לקבוע שתנאי השטח אינם מאפשרים פתיחה וסגירה נוחה, ופה אנו באים לומר ששער חניה יכול לנוע למגוון כיוונים. כולל קדימה, למעלה ולצדדים, ועל כן אין למהר לצאת בהכרזות, אלא על הלקוח להבין מה הוא צריך ולא מה אפשרי, את הפרמטר הזה תשאירו לחברת השערים. מה כן נדרשים לעשות? לבחון מה נחוץ מבחינת מנגנון שליטה (ידני או חשמלי), לבחון האם נדרשים אמצעים נוספים (למשל מצלמת אבטחה ואינטרקום) ולהבין איזה גובה של שער אידאלי.

ככה בוחרים מאפיינים עיצוביים עבור שער החניה

עיצוב מהווה פרמטר מהותי מכל שער חניה, כך ממש כשם שסוג הרכב משפיע על הסטטוס של בעליו, כך בדיוק גם שער חניה. עם זאת, מעבר להשפעת סטטוס, גם יש לקחת בחשבון ששער חניה יכול להתחבר לעיצוב כפרי, לעיצוב מודרני, לעיצוב אוונגרדי, לעיצוב הייטקיסטי וכדומה. הכול תלוי באיזה חומר גלם בוחרים ומהן הבחירות עבור רמת הגימור. לצורך הדוגמה גם אם בוחרים בשער חניה מאלומיניום, עדיין ניתן לייצר מראה כפרי יוקרתי. כיצד? כיום חומר האלומיניום יודע לקבל מגוון נרחב של צבעים ואף גימור שמדמה טקסטורה טבעית של עץ. מכאן שאין גבול למשחק העיצובי, וכן חשוב לייצר עוגן – להבין איזה סגנון עיצובי מועדף.

מתקדמים עם בחירת העיצוב הרצוי לשער החניה

כדי להבין מה רוצים מבחינת עיצוב, חשוב להבין מהן האפשרויות ועל כן נעצור לבחון 3 נקודות חשובות:

· שונה אך דומה – יש לקחת בחשבון שאם עומדים להציב שער חניה, מאוד ייתכן שגם יש גדר היקפית לבית. פה רצוי לשמור על שפה אחידה, אם כי ראוי להבין ששפה אחידה אינה חייבת לחזור במדויק על אותה דוגמה, אלא ניתן לשחק עם מאפיינים שחוזרים על עצמם ובו זמנית לייצר שינויים. באופן שכזה התוצאה הרבה יותר מעניינת ומרשימה.

 

· מוסתר גלוי – לרוב שערים נעזרים בלוחות. לוחות מאלומיניום, מברזל וכדומה. פה ישנה הזדמנות לשחק עם מרווחים, כאשר ניתן לשחק עם מקצב שחוזר על עצמו, שמשתנה וכדומה. בין היתר המרווחים מאפשרים לייצר תחושת פרטיות, או לחלופין "להכניס" את מה שבחוץ פנימה – תלוי למה יותר מתחברים.

 

· שילוב חומרים נוספים – תשקלו לשלב חומרים נוספים, למשל עץ, ולו בנגיעות עדינות. מדובר במעט שעושה הרבה, במעט שלוקח עיצוב מסוים לעבר תפנית שונה לגמרי.

גם שער חניה צריך לעמוד בתקנים

לבסוף נציין שרוב השערים שמיועדים לחניה הם חשמליים, פשוט משיקולי פרקטיקה. פה ראוי לציין שקיים תקן בטיחות ייעודי עבור שער חניה חשמלי. מטרת התקן היא להגן על בטיחות השימוש ועל כן שערים שעומדים בתקן מאפשרים לדעת שהם עברו בדיקה היקפית, אם מבחינת החיבור לחשמל ואם מבחינת איכות החיבורים. אי לכך לפני שעומדים לבחור בשער כזה או אחר, הכרחי לוודא שהוא אכן תקני.