שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
גדרות אלומיניום

לא בכול יום בוחרים גדר לגינה ויש לצפות שמדובר בבחירה שתלווה למשך תקופה ארוכה, עד שתחליטו לעבור ליעד הבא. אז כיצד בוחרים לבית גדר היקפית? גדר שמצד אחד מהווה פריט פונקציונאלי ומצד שני פריט שאין להתעלם מערכו העיצובי? ובכן כיוון שרבים שעומדים מול הסיטואציה מרגישים חסרי אונים, אספנו עבורכם קובץ מנצח של טיפים מובחרים, כך שבסופו של יום גם אתם תדעו איזו גדר הכי נכונה פרטנית עבורכם.

1 | לפני הכול עוצרים להגדיר תקציב

לחלום בגדול זה טוב ויפה, אך יש לזכור להיות מחוברים לקרקע. מה זה אומר? שאם התקציב יחסית מוגבל, אין להסתכל על דגמים סופר מיוחדים ואין להתחיל לתכנן את הגדר הרצויה מאפס. הנקודה היא שכל אחד צריך להבין איזה תקציב רלוונטי מבחינתו. כמו כן, לעיתים שווה למתוח במעט את התקציב, וזאת לא כדי להוסיף אלמנט עיצובי, אלא כדי להשיג את הגובה הרצוי, ליהנות מחומריות יותר טובה, ליהנות משירותי התקנה יותר מנוסים וכדומה.

 

עוד ראוי לציין שאם הגדר עומדת לשרת למשך תקופה ארוכה, הרי שבהחלט שווה להשקיע בחומר איכותי. שנרחיב? גדרות מאלומיניום נחשבות יקרות יותר ביחס לגדרות מעץ, אך לאורך זמן מדובר בבחירה כלכלית, פשוט כי אין בלאי ואפילו לא צריך לחדש את הצבע.

2 | לכל השכנים יש גדר אבל רק לכם יש דרישות ייחודיות

טעות לחשוב שגדר זה עוד אלמנט שיש להציב ולשכוח מקיומו, אלא עד שכבר מציבים גדר, מוטב להבין מהן סך הדרישות האישיות. אולי השכן מימין חיפש פרקטיות והשכן משמאל רק חיפש לחסוך, אך לפני שבוחרים גדר, עצרו להבין מה חשוב נקודתית עבורכם. כיצד? אנו מציעים לעצור להבין עד כמה תחושת הפרטיות חשובה, עד כמה מבקשים שהגדר תשתלב עם הצמחייה (או עם עיצוב הבית), האם מבקשים שהגדר תרתיע גנבים, עד כמה מבקשים שהגדר תהיה מרשימה וכדומה.

 

בהתאם לתשובות תתחילו לגזור מסקנות. מסקנות לגבי החומריות הרצויה (למשל גדרות אלומיניום נחשבות חזקות, עמידות ואיכותיות), הרווחים שבין השלבים, הגוון והטקסטורה המועדפים, הגובה האידאלי וכדומה.

3 | מתחשבים באילוצים הקיימים

כאשר מחפשים גדר לגינה, מאוד קל ללכת לאיבוד ולכן הכי קל להתחיל ממה שהנתונים בשטח מכתיבים. מכאן שראשית יש להבין מהו התוואי שעומד על הפרק, ועד כמה הגדר אמורה להיות ארוכה וגבוהה. לאחר מכן יש לקבל החלטה האם הגדר אמורה להשתלב עם השער של החנייה (או עם שער הכניסה), ואף יש להבין שהגובה המינימאלי הוא 1.2 מ' ואילו הגובה המקסימאלי יכול להגיע ל2 מ', אם כי לשם כך כבר נדרשים אישורים. עוד יש להתחשב באופי המפלס, בסוג הקרקע, בקיומם של אלמנטים שדורשים מעקף (למשל עץ ששתול בדיוק על התוואי) וכדומה. כל אלו אלמנטים שעשויים להשפיע ישירות על מחיר ההתקנה.

4 | גדר היא הזדמנות להתקין תוספות רצויות

אין להתעלם מהעובדה שגדר מאוד ארוכה ועל כן היא מייצרת הזדמנות לשלב מגוון אלמנטים. כך למשל אפשרי לשלב תיבת דואר, הכנה לעציצים, הכנה לתאורה מיוחדת וכדומה. כמו כן, גדר גם מייצרת הזדמנות להתקין שער כניסה.

5 |מבינים איזה חומר נכון עבורכם

אחד מהשיקולים היותר חשובים נוגע לבחירת חומריות. כידוע גדר ניתן ליישם משורה ארוכה של חומרים. חלקם יותר זולים (דוגמת פלסטיק ועץ) וחלקם יותר יקרים (דוגמת אלומיניום וברזל). פה נציין שבשנים האחרונות רבים מעדיפים גדרות אלומיניום, וזאת כיוון שמדובר בחומר מאוד חזק, עמיד, חסין בפני בלאי, קל משקל, גמיש ובעל ברק טבעי שנשמר לאורך שנים. מה עוד? יחסית לברזל האלומיניום נחשב זול, והוא מאפשר ליישם אינספור עיצובים רצויים.

6 | לפני ואחרי הכול - מתמקדים בחברה מקצועית

טיפ זה אומנם אינו עוסק בבחירת חומריות ועיצוב הגדר, אך הוא כן משפיע באופן ישיר על רמת שביעות הרצון. מכאן שחשוב מאוד למצוא חברה שמתמחה בתכנון, עיצוב, ייצור והתקנת גדרות אלומיניום. מדובר ב4 שלבים משלימים שמצריכים סנכרון מלא ו100% מקצועיות בכל שלב ושלב. מדוע? כיוון שאם יש תקלה בתכנון הראשוני, יופיעו כשלים בשלבי העיצוב, ואם יופיעו כשלים בשלבי הייצור, גם

יופיעו כשלים בשלבי ההתקנה. לאור כל זאת ברגע שמבינים מהו החומר הרצוי, יש למצוא חברה שמתמחה בנישה. שיהיה בהצלחה!