שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
טיפים להתקנת פרגולה

רבים מבקשים להפוך את השהות שמחוץ לבית להרבה יותר נעימה, ואף להרבה יותר נשלטת. רבים מבקשים לוודא שלא גשם, רוח, או שמש ישירה יגרמו להיכנס הביתה, ורבים מבקשים להגן על הציוד שנמצא בחוץ. כל זאת ניתן לבצע באמצעות התקנה של פרגולה. עם זאת, אם מבקשים לצאת מרוצים, ואם מבקשים להבין בפני מה עומדים, יש מספר דברים שמוטב לקחת בחשבון, כך שהתוצאה תהיה אידאלית. להלן מספר נקודות שמוטב לעבור עליהן טרם סוגרים עסקה.

עניין של הגדרה בעל השפעה ישירה

ראשית מרגיע לדעת שעבור פרגולה אין צורך לשלם ארנונה – השטח המוצל אינו נכנס לחישוב של המטראז'. עם זאת, לא מעט מבנים נראים כמו פרגולה, אך בפועל אינם עונים על ההגדרה, ואז כן נדרש לשלם עליהם ארנונה. מהי אם כן ההגדרה? ובכן פרגולה יכולה לכסות עד כ 50 מ"ר מסך האזור, או לחלופין כ25% מסך השטח, כאשר המבנה עצמו אינו יכול להכיל לא קירות ולא תקרה מלאה. מדוע מידע זה כה חשוב? כי אם חושבים להתקין פרגולה חשמלית שיודעת להציע קירוי מלא, קחו בחשבון שיש לכך מגוון יתרונות, אך מצד שני כן תאלצו לשלם על סך השטח ארנונה – שווה לדעת!

לא באוויר ולא על הרצפה - פרגולה תלויה

רבים נוטים לחשוב שפרגולה היא בהכרח 4 רגליים לצד קירוי עילי חלקי. עם זאת, טוב לדעת שפרגולה גם יכולה להיתלות על גבי הקיר הסמוך, ואף פרגולה יכולה להיתלות על הקיר הסמוך ובמקביל להיתמך באמצעות 2 רגליים. מה עדיף? ובכן מעבר לשיקולי עיצוב, ישנו שיקול הנדסי, ורק לאחר מכן נכנס שיקול נוסף, שיקול שנוגע למקום הפנוי שהרצפה מציעה, ופה אנחנו מבקשים להרחיב. אם הפרגולה מיועדת לקום לצד קיר סמוך, יש לבחון האם היא יכולה להיתמך רק בקיר, או האם עדיף שתהיה לה תמיכה נוספת מכיוון הרצפה. בנקודה זו איש מקצוע כגון מהנדס יסייע רבות בעת קבלת ההחלטה, ועל כן יש להזמין פרגולה רק דרך מקום שמתמחה בתחום ושמחזיק אנשי מקצוע מובילים (מהנדסים, מעצבים ומתקינים).

מבקשים שליטה מלאה על אופי הסגירה? קבלו החלטה!

כידוע, פרגולות אלומיניום מחזיקות בלא מעט יתרונות, אך לצד העובדה שהן נחשבות איכותיות, מציעות שלל עיצובים, קלות משקל ומאוד עמידות, גם טוב לדעת שהן מאפשרות להתקין מנוע חשמלי. מנוע חשמלי מאפשר לסגור את הגג באופן הרמטי – במיוחד אידאלי עבור הימים הגשומים. עם זאת, חשוב לדעת שגם לגבי אופי סגירת השלבים ניתן להחליט. האופציה הראשונה הא לשלוט על השיפוע של הסורגים העיליים (אידאלי עבור שליטה על כניסת קרני השמש ובו זמנית עבור תחושת אוורור נשלטת) ואילו האופציה השנייה היא לאסוף את הקירוי לצד אחד, וזאת באמצעות לחיצת כפתור ששולטת על חומר גמיש שיודע להימתח ולהתקפל.

הפרגולה קיימת מה עתה?

לאחר שבוחרים עיצוב, בוחרים את אופי השליטה ואף זוכים לשבת לראשונה מתחת לפרגולה המוכנה, יש להבין מהו השלב הבא. השלב הבא יהיה להשיג אישור של מהנדס בדבר יציבות הפרגולה ולהציג אותו לוועדה המקומית לתכנון ובנייה. כמו כן, יש לנסות להבין כיצד משדרגים את הפינה, עתה כשהמיקום עומד להיות הרבה יותר בשימוש. תשקלו להוסיף אדנית פרחים, שולחן ישיבה, כיסא רביצה, נקודת חשמל וכדומה. מילה אחרונה לגבי תחזוקה? ובכן אם בחרתם בפרגולה מאלומיניום, תחזוקה אינה חלק מהמשוואה, אך אם בחרתם בפרגולה מעץ, תאלצו להיערך לצביעה מחודשת. תיהנו!