שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
תחזוקת הגינה

משפחות רבות נהנות מהמגורים בבית פרטי, עם זאת יש לבצע תחזוקה שוטפת כדי לשמור על נראותה של הגינה לרווחת בני הבית והאורחים.

טיפים לתחזוקת הגינה

הנראות של כל גינה משתנה בהתאם לרצונם של בעלי הנכס. רבים מהם מקימים מדשאה גדולה סביב הבית ומתכננים באופן מדוקדק את הצמחייה, הפרחים ועצי הפרי והנוי שיהיו בה. בהתאם לשטח הגיאומטרי של הגינה, שותלים בדרך כלל בחלק האחורי של הגינה כמה עצים שאהובים על בני הבית לאור יופיים או עצי פרי כמו עץ לימונים.

שתילה של צמחייה ופרחים בשלל גוונים היא זו שהופכת את הגינה לעוצמתית ולכן בוחרים את הצמחים ואת הפרחים המתאימים ביותר לגינה, על פי עוצמת השמש בשעות השונות של היום, עוצמת האור וההשפעה הצפויה של הרוחות בימים סוערים. בשנים האחרונות רבים מהלקוחות בוחרים להקצות שטח מתוך הגינה לטובת ערוגות והם שותלים בהן צמחי תבלין ריחניים וירקות כמו עגבניות שרי לשימוש ביתי.

עם הזמן בני הבית לומדים כיצד לטפח את הגינה, להסיר את הפרחים שנובלים, את הענפים שהצהיבו ולכסח את הדשא אחת לשבוע או שבועיים. קיימת חשיבות רבה להתקנה של מערכת השקיה כך שהצמחייה תספוג את כמות המים הדרושה לה באופן מדויק.

על המדשאה רחבת הידיים אפשר להציב מתקני שעשועים עבור הילדים כך שיוכלו להשתולל ולהוציא אנרגיות. היצע המתקנים הוא רחב ומומלץ לרכוש את הדגם המתאים לגילם של הילדים.

גדר היקפית סביב הגינה

גדר היא נושא מהותי ובעל חשיבות גבוהה כדי לתחום בין החצרות של השכנים וגם כדי ליצור הגנה סביב הבית. גדר מאלומיניום היא מאסיבית ואין צורך לבצע בה פעולות תחזוקה לאורך השנה. זאת לעומת גדרות ברזל או עץ שמצריכות את חידוש הצבע והחיוניות של החומרים הללו.

עיצוב של גדר אלומיניום

כדי ליצור נראות מושלמת יוצרים שיוך של נראות הגדר לנראותו החיצונית של הבית הפרטי. את הפרופילים של האלומיניום האיכותי אפשר לייצר בכמה גדלים ובכמה דרגות של עובי. הלקוחות בסיועו של מעצב הפנים בוחרים את עיצובה של הגדר, באמצעות פרופילים דקים וארוכים שהם אטומים או לחלופין שילוב של פרופילים רחבים וצרים עם מרווחים ביניהם.

אפשר לצבוע את הגדר בכל גוון רצוי בכל ספקטרום הצבעים הקיים כך שהגוון יהיה דומה לגוון שבו צבעו את הקירות החיצוניים של הבית. הגדר מורכבת מכמה חלקים אך נראית כיחידה אחת אחידה. יש בה את שער הכניסה לבית שהוא בעל ידית פונקציונלית לנוחות מרבית של בני הבית, ידית קצרה או ידית ארוכה לדחיפה של השער פנימה.

בנוסף לכך גדר האלומיניום כוללת את הכניסה לרחבת החניה באמצעות שערים חשמליים, אשר נעים לאחד הכיוונים או שערי כנף שנפתחים כלפי חוץ או כלפי פנים וזאת בהתאם לתנאי השטח.

מאמר זה נכתב עבור נובה שערים