שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
בחירת פרגולה

רבים מוצאים בפרגולה מענה אידאלי, אם כי יש אנשים שמתקינים פרגולה ממש לאחר שהם מסיימים לבחור את הריצוף לבית, ויש אנשים שבוחרים להתקין פרגולה רק לאחר עשור. הנקודה היא שממש כפי שפרגולה יודעת להעניק מענה אידאלי ומותאם צורך, כך היא גם תמיד ניתנת להתקנה – גם לאחר שכבר גרים בבית ומבינים טוב יותר מהו המענה הנחוץ. אז אם גם אתם מבקשים להוסיף פרגולה (למרפסת, לחנייה או לגינה), מוזמנים להיעזר במדריך הבא – מדריך שיסייע למקד את איכות הבחירה.

השלב הראשון בבחירת פרגולה - מגדירים צרכים לצד אילוצים

רגע לפני שמתחילים להגדיר אלו צבעים ועיטורים רצויים, יש לעצור ולהבין בתוך איזו מסגרת מתנהלים. בשלב זה יש לענות על 6 השאלות הבאות:

  1. . מאיזה חומר מעדיפים שהפרגולה תיבנה?
  2. כמה שנים הפרגולה אמורה לשרת (וכמה מתכוונים להשקיע בתחזוקה)?
  3. מהו הרף העליון של התקציב?
  4. האם מבקשים פרגולה חשמלית?
  5. מהם אילוצי המבנה (למשל שטח מאוד גדול)?
  6. מהם הדגשים האישיים (למשל יכולת קירוי מלאה, תליית הפרגולה על גבי הקיר הסמוך, התאמה לעיצוב מסוים וכדומה)?

השלב השני בבחירת פרגולה - עוברים על ההיצע

לאחר שמבינים מה רצוי, יש לעצור ולהבין מה מצוי. בחינה מהירה מעלה שאותן פרגולות אלומיניום נחשבות אידאליות, וזאת כיוון שחומר האלומיניום ידוע כחומר חזק, עמיד, נוח לעיצוב, שאינו מתבלה בתנאי חוץ ושאינו מעלה חלודה. בנוסף, פרגולות שעשויות מאלומיניום קלות משקל (משמעותי עבור פרגולה חשמלית), יודעות לקבל כל גוון רצוי, ויחסית לברזל הן נחשבות זולות. במקביל, מהר מאוד ניתן למצוא שקיימות פרגולות חשמליות לצד פרגולות נייחות. פרגולות תלויות לצד פרגולות שעומדות על 4 רגליים. פרגולות מעץ ופרגולות מאלומיניום וכדומה.

השלב השלישי בבחירת פרגולה - ממקדים את הבחירה

לאחר שהצורך ברור ואפילו נמצא הפתרון הנחוץ, מתחילות להתעורר לא מעט שאלות נוספות. למשל כה זמן אורכת ההתקנה, איזו תחזוקה נחוצה, האם נדרשים אישורים מיוחדים וכמובן איזה עיצוב רצוי ומהו הגוון המועדף, וזאת כי כל עוד בוחרים בפרגולה מאלומיניום, השמיים הם באמת הגבול. פה נציין שעל מנת לא ללכת לאיבוד, התשובה היחידה שעליה צריך לענות לבד היא לאיזו חברה לפנות.

השלב הרביעי בבחירת פרגולה מאלומיניום - בוחרים עיצוב רצוי

כל עוד פונים לחברה שמובילה בטריטוריית פרגולות אלומיניום, היו בטוחים ששיחה מהירה תסייע לקבל החלטה מושכלת שמושתתת על ניסיון, ידע ומומחיות בתחום. עם זאת, בכול הנוגע לעיצוב וגוון, מדובר בנטו בחירה אישית של הלקוח, אם כי היועצים מטעם החברה בהחלט יכולים לסייע – להמליץ ולהכווין: יכולים להראות דוגמאות ולהציע מגוון שילובים אפשריים. יש להבין שבכול הנוגע לעיצוב, תמיד ניתן לקבל הנחייה מקצועית, אך בסופו של יום הבחירה צריכה להיות אך ורק של הלקוח. אז באיזה כיוון אתם? מבקשים לשמור על הנראות הכללית של הבית, או אולי ליצור קונטרסטיות מקפיצה? תשקיעו כמה דקות של מחשבה והיעזרו בסיוע מקצועי!