שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
בחירה של פרגולה מאלומיניום

בין אם אתם רק עתה בונים את הבית ומבקשים לוודא שלא יעברו כמה שנים עד שתחליטו להוסיף פרגולה, ובין אם כבר עברו כמה שנים ועתה מצטערים של הוספתם פרגולה כבר מזמן, אין ספק שפרגולה יש לדעת לבחור -בין אם הבית מוכן, או נמצא בתהליכי בנייה. מכאן שאם מבקשים לקבל החלטה שהיא גם מושכלת וגם עונה על דגשים עיצוביים וצרכים אישיים, מוזמנים לעבור על הנקודות הבאות, כך שממש בעוד 2 דקות, גם אתם עשויים להבין איזו פרגולה נכונה נקודתית עבורכם.

היעזרו בנקודות הבאות:

 • הגדירו צורך ותתחילו להבין האם רצויה פרגולה קבועה/נשלטת
  ראשית יש להגדיר צורך. למה הכוונה? ובכן פרגולה יכולה להצל, אך היא גם יכולה להעניק קירוי מלא. בנקודה זו יש להוסיף משתנה נוסף למשוואה. אם מבקשים שהפרגולה תדע להציע קירוי מלא, יש להבין האם הקירוי נחוץ לאורך כל השנה, או האם מעדיפים שהקירוי יהיה נשלט. מתלבטים? קחו בחשבון שלעיתים תבקשו שהפרגולה תהיה פתוחה, כך שתתאפשר זרימת אוויר. כמו כן, תבחנו האם רוצים שהפרגולה תשמש בחג סוכות כבסיס לסוכה, והאם מבקשים להשיג שליטה מלאה על כמות האוויר שנכנסת למתחם. הנקודה היא שיש להכריע האם מעדיפים שהפרגולה תהיה פתוחה, או תאפשר משחק עם כיוון השלבים. חושבים שמעדיפים פרגולה קבועה שמציעה רווח? ובכן קחו בחשבון שאם יירד גשם, לא תוכלו לשבת בחוץ. עתה כאשר סך השיקולים ברורים, נראה שאתם כבר יותר ממוקדים לגבי אופי התפעול האידאלי עבורכם.
 • מבקשים פרגולה עבור תקופה ממושכת או קצרה?מאוד משנה אם הפרגולה אמורה לשרת רק לתקופה קצרה (ולו כי עומדים לעבור מקום מגורים), או האם הפרגולה עתידה לשרת במשך שנים ארוכות. מהן המשמעויות? ובכן אם הפרגולה לא אמורה לשרת במשך שנים, אין צורך להשקיע באחת איכותית, ואף אין צורך לחשוב על תחזוקה. לעומת זאת, אם מבקשים שהפרגולה תשרת גם בעוד עשרים שנה באותה איכות גבוהה, הרי שאין ספק שפרגולות מאלומיניום עדיפות. פרגולות אלומיניום לא רק נמנעות מבלאי, שומרות על חוזק מבני ואינן מחלידות, אלא גם הצבע שלהן אינו דוהה, עובדה שמובילה ליתרון נוסף: מדובר בפרגולה שאינה מצריכה תחזוקה.
 • האם תנאי השטח מצריכים מענה מיוחד?
  כאשר עומדים להתקין פרגולה, יש לבחון היכן וכיצד היא אמורה לעמוד. בנקודה זו יש לבחון האם יש בסמוך למיקום קיר יציב שעליו היא יכולה להיתלות, האם יש מספיק מקום כדי שהפרגולה תעמוד על 4 רגליים, האם מדובר במיקום שחשוף לרוחות עזות, האם מדובר בפני שטח מפולסים וכדומה. בהתאם לשורת המשתנים, יותר קל להבין האם עדיפה פרגולה תלויה, פרגולה חצי תלויה וחצי עומדת, פרגולה שהיא רק עומדת, פרגולה עמידה במיוחד וכדומה. עם זאת, היו בטוחים שכל עוד פונים לחברה מקצועית, היא כבר תדע להתחשב בסך הנתונים, ובהתאם תפנה לעבר האופציות הרלוונטיות ביותר.
 • האם מחפשים עיצוב מודרני או כפרי?
  אין שאלה שלצד העובדה שפרגולה מעניקה מענה פרקטי, היא גם מעניקה רובד נוסף מבחינה עיצובית. כיוון שמדובר בפריט שכלל אינו קטן ושנראה למרחוק, ואף כיוון שמדובר בפריט שיושב בצמוד לבית ולגינה, חשוב ביותר שהוא ידבר באותה שפה עיצובית של סך הסביבה. אי לכך יש לקבל החלטה האם עדיפה פרגולה בעלת מראה מודרני, כפרי, הייטקיסטי וכדומה. פה חשוב לחדד שאם מקבלים החלטה שהפרגולה תהיה מאלומיניום (חומר קל משקל, חזק, ושאינו מתבלה), עדיין ניתן להשיג את המראה הכפרי, ופה עומדות לרשותכם 2 אופציות:

*צובעים את הפרגולה בגוונים חמים

* בוחרים במרקם שמדמה לוחות עץ ע"י בחירת פרופיל אלומינים דמוי עץ

עוד נציין שעיצוב נקי של פרגולה בהחלט עשוי להתאים לבית כפרי, שווה לבקש לראות דוגמאות.

 • האם אתם אנשים שמחפשים טכנולוגיה?
  יש אנשים שמחפשים פתרונות פשוטים, ויש אנשים ששמחים על כל שכלול טכנולוגי. מכאן שטוב לדעת שאם מתמקדים בקטגוריית פרגולות אלומיניום, בין היתר ניתן לבחור בפרגולה חשמלית. מדוע רק פרגולות מאלומיניום יודעות להציע את האופציה? התשובה טמונה במשקל הייחודי של החומר. פה נציין שאופציה זו עשויה להיות אידאלית אם מבקשים לשלוט בקלות על הפתיחה והסגירה של הקירוי. מכאן שאין זה משנה אם אתם בית עסק, או בית פרטי. מדובר באופציה שהיא בהחלט אידאלית – מאפשרת שליטה מלאה, מהירה ונוחה. מתחברים, אך במקביל רוצים להוזיל עלויות? ובכן בין היתר ניתן לתפעל את המנגנון באופן ידני, באמצעות מנואלה.

*מה עתה? מתחילים להרכיב רשימת מכולת, מוצאים ספק מומלץ ומתחילים לבחון אופציות רצויות. קחו את הזמן ותיהנו מהתהליך – בהצלחה!