מחירון פרגולות - סוגי הפרגולות השונים

הכנו לפניכם מחירון פרגולות שיכול לעזור ולתת לכם אינדקציה על העלויות השונות על פי מגוון הסוגים של הפרגולות.

רבים בוחרים להתקין במרפסת או בגינה פרגולה, אך ראשית מבקשים להבין מהי העלות הכללית. ובכן באופן כללי עלות של פרגולה נעה בין 500 ל1,500 ש"ח למ"ר, אך זאת לפני שהוספנו שורה של תוספות מיוחדות. מוזמנים להבין מה משפיע על הפער המשמעותי במחיר, באלו מקרים שווה להוציא יותר, כיצד חומר הגלם משפיע בצורה ניכרת על המחיר הסופי, ואף מוזמנים לגלות כיצד ניתן להוזיל עלויות. כל המידע על עלות של פרגולה מוגש עבורכם כאן, כך שבעוד כמה דקות גם אתם תדעו עם אלו משתנים ניתן לשחק, כך שתזכו לרכוש את הפרגולה הרצויה ביותר לצד המחיר שנוח עבורכם.

לפניכים מחירון פרגולות מעודכן לשנת 2022

10 משתנים עיקריים שמשפיעים על מחירון פרגולות

שני אנשים יכולים לרכוש פרגולה בגודל זהה וללא כל תוספת משמעותית, אך עדיין לשלם מחירים מאוד שונים. מדוע? ייתכן שאחד יזמין פרגולה מעץ והשני פרגולה מאלומיניום. ייתכן שאחד יבקש עיצוב ייחודי והשני יזמין מתוך קטלוג וכדומה. להלן 10 פרמטרים שמשפיעים בצורה ניכרת על העלות הסופית:

 1. הגודל של הפרגולה – פרגולה יותר גדולה עולה יותר, אם כי עבור פרגולה יותר גדולה גם ניתן לקבל הנחה יותר גדולה.

 2. האופי שבו מתקינים את הפרגולה – ייתכן שמדובר בפרגולה שעומדת על 4 רגליים, ייתכן שמדובר בפרגולה שנתמכת ב2 רגליים ומהצד השני נתמכת בקיר הסמוך וייתכן שמדובר בפרגולה שהיא לגמרי תלויה. באופן כללי פרגולה שנתלית על גבי המבנה הסמוך נחשבת יותר זולה (פחות חומר), אם כי כאשר מדובר בפרגולה מעץ המצב הפוך.

 3. שילוב של אלמנטים ייעודיים – כל תוספת מייקרת את סך התוצאה. מכאן שניתן להוסיף קירוי, ניתן להוסיף מרזב, ניתן להוסיף הסתרה לחיווט חשמלי, ניתן להוסיף מדף מובנה, ניתן להוסיף מנגנון חשמלי, ניתן להוסיף הכנה למאוורר תקרה וכדומה.

 4. עיצוב – מאוד משנה אם בוחרים בעיצוב קיים מתוך קטלוג (האופציה היותר זולה), או אם מעדיפים עיצוב ייחודי. ככול שהעיצוב האישי מצריך יותר תכנונים ועבודה, כך העלות תתייקר. כלומר אין זה משנה מבחינת מחיר אם מבקשים פרגולה כחולה או לבנה, אך זה כן משנה אם מבקשים לשלב בפרגולה פיתוחים אמורפיים, או אם מבקשים לשחק עם החסרת חומר.

 5. חומריות – פרגולה נהוג להכין מעץ, מאלומיניום או מברזל. מהם ההבדלים מבחינת מחירים? ובכן באופן כללי ניתן לומר שפרגולה מעץ נחשבת הכי זולה ולאחר מכן פרגולה מברזל רגיל נחשבת הכי זולה. מהצד השני של סקאלת המחירים, נמצא פרגולה מברזל מגלוון, כאשר פרגולה מאלומיניום נחשבת הכי יקרה, אם כי לא הרבה יותר מפרגולה מברזל מגולוון.

 6. הוצאות משלימות – אין להתעלם מהעובדה שגם להוצאות משלימות יש השפעה כלכלית. שנרחיב? ובכן כאשר מדובר בפרגולה מעץ יש לקחת בחשבון שבתוך כמה שנים תידרשו לחליף אותה, או לצבוע מחדש, כאשר מדי שנה יש צורך לשמן, לסגור חורים ולמרוח תכשיר דוחה מזיקים (אם חומר הגלם לא עבר תהליך ייעודי).

  שנרחיב לגבי משמעויות כלכליות? כאן נחדד שעלות תחזוקה שנתית של פרגולה מעץ נעה בין 50 ל150 ש"ח למ"ר (כולל שיוף, סתימת חורים וצביעה מחודשת). מבקשים להוסיף למשוואה גם שימון? תוסיפו סביב ה250 ש"ח למ"ר. מה לגבי צביעה מחודשת? ובכן כאן העלות נעה בין100 ל220 ש"ח למ"ר, תלוי בסוג הצביעה ובמחיר של הצבע. כמו כן, כאשר מדובר בפרגולה מברזל רגיל תידרשו לצבוע מדי שנה כדי לייצר הגנה מפני חלודה וכאשר מדובר בברזל מגולוון, ייתכן שבתוך 5 שנים תידרשו לצבוע מחדש. מה באשר לפרגולה מאלומיניום? 0 התעסקות!

 7. איכות החומר – איכות החומר משחקת תפקיד משמעותי מבחינת העלות הסופית. מכאן שמשנה אם בונים פרגולה מעץ אורן פשוט או מעץ איפאה שידוע כיוקרתי (ואיכותי), ואף משנה אם מדובר בעץ גושני ומהו העובי של הקורות. כמו כן, גם מבחינת שתי האפשרויות האחרות (פרגולה מאלומיניום ופרגולה מברזל) איכות החומר משפיעה על סך העלות. ככול שחומר הגלם יותר איכותי, כך תצפו לעלות יותר גבוהה.

 8. שירותים משלימים – מאוד משנה אם רוכשים פרגולה שכוללת שירותי הובלה והתקנה, או אם רוכשים פרגולה שמיועדת עבור הרכבה והובלה עצמית. כמובן ככול שהשירות יותר מקיף, כך העלות תהיה יותר יקרה.

 9. דמי ביקור – הרבה פעמים לפני שמתחילים את התהליך של בחירת הפרגולה, החברה שולחת נציג עד אליכם הביתה, וזאת כדי לברר איזה סוג של פרגולה הכי אידאלית נקודתית עבורכם ואף כדי לקחת מידות מדויקות ולאבחן צרכים מיוחדים. כאן יש לקחת בחשבון שאם נעזרים בשירות מעין זה ולבסוף לא סוגרים עם אותה חברה, נדרשים לשלם על הביקור, כמו כן חייב לציין שכיון רוב החברות לא גובות כסף על ביקור זה, אי לכך ההמלצה שלנו היא לוודא מראש מהו הנוהל, ולו כדי להימנע מחוסר נעימות (ומהוצאה מיותרת). עוד נציין שהעלות נעה סביב ה-200 ש"ח לביקור.

 10. סוג צביעה – סוג הצביעה של פרגולה מאלומיניום או פרגולה מברזל משפיע באופן ישיר על איכות התוצאה (וכמובן שגם על המחיר הסופי). כאן נסביר שצביעה של פרגולה מאלומיניום ומברזל תהיה יותר יקרה כל עוד מדובר בצביעה בתנור, כאשר האופציה היותר זולה (והפחות איכותית) היא צביעה ע"י התזה.

  אם בוחנים את ההשקעה לטווח הרחוק, בהחלט מוטב להשקיע בצביעה בתנור, וזאת כי צביעה מסוג זה מובילה לתוצאה יותר עמידה בפני שינויי מזג אוויר קיצוניים, מאפשרת לבחור בשלל גוונים, מובילה למראה יותר אחיד ובאופן כללי צביעה שנעשית בתנור נתפסת בחומר באופן יותר איכותי.