מרפסת ללא מעקה היא מרפסת חסרה, הן מבחינת העיצוב והמראה השלם שלה והן מבחינה בטיחותית כמובן. בניגוד להתקנת שערים, גדרות, פרגולות וכדומה, בהם הדגש שניתן על העיצוב הוא הגדול ביותר, במקרה של התקנת מעקה למרפסת הפן הבטיחותי הוא זה שתופס את מרכז תשומת הלב ומקבל את ההתייחסות הגדולה ביותר.

משמעות הדגש על הפן הבטיחותי, היא שאת כל נושא התקנת המעקה חייב ללוות בעל מקצוע שיודע כיצד להתקין מעקות למרפסת בצורה יציבה לפי כל תקני הבטיחות המחמירים ביותר. בנוסף, המעקה אמור להיות מיוצר מחומר עמיד, כדי שלא יווצרו אי אלו תקלות עמידות בהיווצר בלאי לאורך זמן.

בשורות הבאות תוכלו לראות מהם החומרים המקובלים לבניית מעקות? מהם היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם ועוד.

מה חשוב לדעת?

החומרים המובילים ביצירת מעקה למרפסת ובכלל ליצירת מעקות הם; ברזל, זכוכית ואלומיניום ולעתים גם עץ. לשלושת החומרים המובילים ישנם יתרונות מבחינת עמידות, חוזק ושמירה לאורך זמן. מעקה למרפסת מעץ ישמש כאשר הצרכים הם יותר אסתטיים או כאשר נושא הבטיחות אינו חשוב כל כך.

ברזל

מתכת ברזל נחשבת מעולה למעקה מבחינת הבטיחות, אולם היא עשויה להחליד לאחר זמן והיא תצריך תחזוקה לא זולה ושימוש בחומר ניקוי למתכת כדי להסיר חלודה וכתמים שהתגבשו על הברזל.

אלומיניום

מעקות מאלומיניום לעומת זאת, ניתן להשיג באיכות גבוהה מאוד כך שמבחינה בטיחותית לא תראו הבדל בין ברזל לאלומיניום, האלומיניום אינו מחליד, ניתן לעצב אותו ביד חופשית וההתקנה שלו פשוטה יחסית לברזל.

זכוכית

במעקה זכוכית משתמשים במבנים יוקרתיים, מבחינה בטיחותית הזכוכית היא אכן יציבה כאשר היא נעשית כראוי, אולם בקומות גבוהות זכוכית עשויה ליצור תחושה לא נוחה ומסוכנת, כדאי לחשוב על נקודה זו, זכוכית אינה מומלצת אם אתם סובלים מפחד גבהים.

גובה המעקה:

רבים שואלים מהו גובה המעקה הרצוי? ובכן, תלוי מהו גובה הבטון שמשמש בסיס למעקה. יש מרפסות בהן הבטון נעשה בגובה ישיבה לאדם ממוצע, במקרים כאלו מעקה בגובה 1.1 מטר עשוי להספיק. לעומת זאת, אם הבסיס נמוך יותר כדאי להגביה את המעקה לאורך מטר לפחות.

חשוב לציין, שמעקה גבוה מידי יוצר תחושה של מחנק ולפעמים הוא עשוי לשוות למרפסת מראה של כלוב. לפני התקנת מעקה למרפסת כדאי להתייעץ עם בעל מקצוע על הגובה המתאים על פי גודל המרפסת והנראות הכללית.

מחירים

המחירים שיובאו כאן מתייחסים למעקות אלומיניום בלבד. עבודת ההתקנה של מעקה אלומיניום למרפסת הינה עבודה הדורשת מקצועיות ודיוק, ומחירה של עבודה זו בהתאם.

חשוב לוודא שמבצעי העבודה הינם בעלי מקצוע מוסמכים, מקרים ידועים שאירעו מספרים על לא מעט חובבנים הקיימים בשוק ומבצעים עבודה לא מקצועית ויותר מכך – מסוכנת.

נובה שערים

אם אתם מחפשים חברה אמינה ומקצועית, נשמח להעמיד לרשותכם את שירותנו. עם ניסיון של מעל 15 שנה בתחום האלומיניום, למדנו כיצד להתקין מעקה למרפסת בצורה מקצועית ובטיחותית – שגם נראית מעולה.

נשמח לייעץ לכם אודות המעקה המתאים למרפסת שלכם.

לקבלת פרטים צרו קשר

יש לכם שאלות? צריכים יעוץ?

חברת נובה שערים מספקת פתרונות אלומיניום כבר מעל 15 שנה. הפרויקטים הרבים שביצענו, כמו גם הידע הרב שצברנו, מאפשר לנו ליצור פתרונות חדשניים, מעוצבים ומדויקים.