פרגולות לגינה

פרגולה לגינה מעניקה תוספת מרשימה ופרקטית כאחד. פרגולה מאפשרת לבלות בגינה יותר שעות ולאורך כל השנה עם המשפחה והחברים. פרגולה בגינה משלימה את העיצוב של המרחב החיצוני ומייצרת נקודת ישיבה מזמינה ונעימה ומשדרגת את הנכס. חושבים להתקין פרגולה בגינה? מוזמנים להבין כיצד הפרגולה משדרגת את המרחב החיצוני, אלו חומרים אפשריים ופופולריים, מהן העלויות, אלו אפשרויות עיצוביות קיימות, אלו תוספות מוטב לקחת בחשבון ועוד.

מנצלים את הגינה - מתקינים פרגולה מזמינה

אם זכיתם לגור בבית שיש לו חצר/גינה, מוטב לקחת את היתרון המשמעותי הזה ולחבק אותו בשתי ידיים, וזה אומר שיש לנצל את המרחב החיצוני כמה שיותר. על מנת שזה יקרה יש כמה דברים שמוטב לבצע. מכאן שלצד השקעה בגינון שמעניק תחושה נעימה ומטופחת, ולצד הקמה של מדשאה שתגרום לילדים לזנוח את המסכים ולצאת החוצה, גם מומלץ להקים פרגולה בגינה.

פרגולה בגינה מייצרת מרחב מוצל ומזמין עבור כל המשפחה ופרגולה בגינה מהווה טריטוריה שהיא נקודת התאספות מזמינה. מכאן שאם בא לכם לשתות בחוץ קפה, לקרוא עיתון, לעבוד על המחשב, לארח חברים לארוחת ערב וברביקיו, או לשבת לארוחת ערב משפחתית, הרי שפרגולה בגינה מהווה מוקד משיכה שאינו רק מזמין, אלא שגם מאוד נוח ונעים, וזאת בשל מגוון סיבות, אם כי בעיקר כיוון שפרגולה מעניקה הצללה חשובה.

כל הסיבות להשקיע בפרגולות בגינה

 • פרגולה בגינה מייצרת תחושת משפחתיות.
 • פרגולה לגינה מאפשרת לנצל את הגינה גם כשחם (כאשר השמש ניצבת במרכז השמיים) וגם כשיורד גשם.
 • פרגולה לגינה מושכת לצאת החוצה – גורמת לנצל את המרחב החיצוני הרבה יותר.
 • פרגולה לגינה מאפשרת לארח חברים ומשפחה ביתר קלות – מבלי ללכלך את הרצפה בבית.
 • פרגולה לגינה מאפשרת להיות בחוץ בתנאים של בית (ניתן לשלב בה מאוורר תאורה וכדומה).
 • פרגולה לגינה תורמת רבות לעיצוב השלם של הבית.
 • פרגולה לגינה מקפיצה לא רק את הנראות, אלא גם את הערך של הנכס.
פרגולה לגינה
פרגולות לגינה

מדוע רוב הפרגולות לגינה מאלומיניום?

אם פעם רוב הפרגולות לגינה היו עשויות מעץ, הרי שכיום רוב הפרגולות נבנות מאלומיניום. מדוע? ככה זה כשיש שחקן חדש בזירה, שחקן הרבה יותר מתאים ומתקדם. אומנם פרגולה מעץ מאוד מתאימה למראה הטבעי, אך מצד שני העיצוב שלה בהכרח כבד וכפרי. כמו כן, פרגולה מעץ אינה עמידה לאורך שנים, וזאת בניגוד לפרגולה לגינה מאלומיניום. פרגולה לגינה מאלומיניום מחזיקה שנים ארוכות מעמד, מבלי להראות סימנים קלים של בלאי.

כמו כן, חומר האלומיניום ידוע כאידאלי עבור התמודדות בתנאי חוץ. מדוע? האלומיניום אינו מחליד בעת מגע עם מים ורטיבות, משמע חלודה אינה חלק מהמשוואה. מעבר לכך, אלומיניום נחשב חומר קל משקל, עובדה שמאפשרת לשלב בין הפרגולה לבין מנוע חשמלי, משמע אפשרי ליהנות מפרגולה חשמלית, כזו שמציעה שליטה מלאה על אופי הסגירה והפתיחה.

עוד נציין שפרגולות לחצר מאלומיניום אינן מאוימות ממזיקים (כגון תולעי עץ,טרמיטים) ואף ניתן להוסיף לפרגולה לגינה מאלומיניום מגוון אלמנטים רצויים (כגון הכנה לחשמל). מכאן שאם אתם רוצים פרגולה לגינה שהיא גם עמידה, גם מאפשרת לחבר מנגנון חשמלי ושגם מאפשרת משחק אינסופי עם עיצובים, הרי שניתן להתחיל להבין מדוע פרגולות מאלומיניום לא פעם עדיפות עבור המתחם הכי חשוב בבית – החצר.

כיצד פרגולה לגינה תורמת לעיצוב החצר?

אלומיניום ידוע כחומר שמאוד קל לעבד. מכאן שניתן לייצר מגוון נרחב של גימורים וסגנונות עיצוביים שמשתלבים נהדר עם המרחב הטבעי שהגינה מציעה. באמצעות חומר האלומיניום ניתן לייצר פרגולה לחצר בעלת מראה אמורפי שניחן בקווים גליים. ניתן לעצב פרגולה שמתהדרת בקישוטים מעניינים שהם תוצאה של החסרת חומר. ניתן להתהדר בפרגולה בעלת מראה מודרני הייטקיסטי. ניתן לבחור בגימור שמדמה אלומיניום דמוי עץ דמדמה פרגולת עץ (משתלב נהדר עם חצרות בעלות אופי כפרי). ניתן לשלב בפרגולה מאלומיניום עיטורים מתחום הצמחייה. ניתן לצבוע פרגולות לגינה מאלומיניום בכל גוון טבעי או פרחוני ועוד. לאור כל זאת פרגולה לחצר מאלומיניום בהחלט משתלבת היטב עם הסביבה המידית ואף מוסיפה לו חן ויופי רב.

כמה עולה פרגולה לגינה?

מבינים שחייבים בגינה פרגולה? עתה רק נותר להבין מהי המשמעות מבחינת עלות. מוזמנים לקבל מידע מקיף לגבי מחירי פרגולה לגינה. ובכן באופן כללי מחיר של פרגולה לגינה מאלומיניום נע בין 700 ל3,500 ש"ח למ"ר.

להלן ששת הפרמטרים שמשפיעים בצורה המשמעותית ביותר על המחיר הסופי:

 1. הגודל של הפרגולה ותנאי ההתקנה 
 2. איכות וסוג החומר
 3. מורכבות העיצוב, התכנון ובקשות מיוחדות בהתאמה אישית להגעת הגימור הרצוי
 4. שילוב של מנגנון חשמלי וסוגי השלבים 
 5. מורכבות שלב ההתקנה – משמעותי אם הפרגולה מתחברת לקיר של הבית, או עומדת בפני עצמה
 6. תוספת של אלמנטים משלימים (למשל מרזב או קירוי עילי) 
 7. תוספות יציאות חשמל נוספות 
 8. שילוב של תאורה נסתרת ותאורה רגילה
 9. סוג הפרופיל, הצבע

המבחר רב - כיצד בוחרים פרגולה לחצר?

ישנן לא מעט פרגולות לחצר, אם כן כיצד בוחרים את זו שהכי נכונה עבורכם? הכנו לכם מספר נקודות למחשבה.

אם כן ביחרו בפרגולה שמציעה מנגנון חשמלי שמאפשר אטימה מלאה. מבקשים פתרון יותר זול? תיבחרו בקירוי פרגולה סטטי שמותקן לכל אורך השנה. כאם ניתן למצוא מגוון חומרים אפשריים, לדוגמה פוליגל שבין היתר נחשב אידיאלי כיוון שהוא מבודד די טוב את רעשי הגשם שניתכים על המשטח העליון.

 אם כן מוטב שתיבחרו בפרגולה מאלומיניום, וזאת כי היא מאפשרת להטמיע מגוון הכנות ייעודיות, כגון חיווט חשמלי. באופן שכזה תוכלו לחבר את הלפ טופ לחשמל במתחם של הפרגולה, להתקין מאוורר תקרה וכדומה.

בעוד שפרגולה מעץ מציעה סגנון מאוד מסוים, הרי שפרגולה מאלומיניום או מברזל שוברת גבולות. מציעה משחק עם קשתות, קווים גליים, עיטורים וכדומה.

אחד מהיתרונות המשמעותיים של פרגולה מאלומיניום היא 0 תחזוקה ומינימום בלאי. אין צורך להתמודד מולה עם חלודה, עם שחיקה של החומר וכדומה.

אלומיניום וברזל אלו שני חומרים שמאוד קל לעצב, כל אחד והיתרונות שלו (לצורך הדוגמה את האלומיניום קל לרקע והוא נוח לעיבוד שבבי). כך למשל אם יש לכם בגינה גפנים, ניתן לשחק עם מוטיב עיצובי של אשכולות ענבים. אם יש בחצר אדניות פרחים, ניתן לשחק עם החסרת חומר שמדמה עלי כותרת וכדומה. שני החומרים מציעים אינספור משחקים עיצוביים, כך שרק נותר להבין מה מעדיפים ובמקביל להתפרע מבחינה עיצובית.

עתה לאחר שמבינים אלו דגשים חשובים, מוזמנים לעבור על מבחר פרגולות לחצר שאנחנו בנובה יודעים להציע, ולהתחיל להיסגר לגבי הדגם הרצוי. כאן ראוי לציין שממש כפי שכל גינה שונה וייחודית, כך גם כל פרגולה לגינה יכולה להיות. מוזמנים להיעזר בנו וליצור פרגולה לגינה שטרם נראתה, פרגולה שהיא תוצר של עיצוב חד פעמי.

שאלות ותשובות נפוצות - פרגולות לגינה

אכן, לפני התקנת הפרגולה בגינה אנו מבצעים תכנון מקדים, בתכנון מקדים אנו נותנים אופציות של יציאות חשמל, כמה, והיכן לבחירת הלקוח ובהתאמה אישית.

כן, בשלב התכנון ניתן לתכנן ביצוע של תאורה, אפשר לשלב את התאורה כתאורה נסתרת או לא, ניתן לבחור בין סוגי התאורה, גוון תאורה ועוד…

בהחלט כן! יש לנו מגוון פרופילים מאלומיניום דמוי עץ, שמשלבים את כל היופי בעץ ואת כל היתרונות שבאלומיניום

תמונות של פרגולות לגינה