הקמת פרגולה בחורף

להתקנה של פרגולה בחצר הבית ישנם יתרונות רבים, כאשר בעונת הקיץ היא מאפשרת ליהנות משטח מוצלל בגינה, שנעים לשהות בו – ובדרך כלל ריהוט הגן ימוקם תחתיה. בעונה הקרה לעומת זאת, הפרגולה בתצורתה הרגילה עלולה להיות חדירה למים – וכאן עולה הצורך לאטום אותה ובכך להפוך אותה לפרקטית גם כאשר יורד גשם. על מנת להקים פרגולה שתהיה מתאימה לחורף, כדאי למצוא את הדרך הטובה ביותר שתייצר אטימות נגד מים ותמנע חדירה של רטיבות, לאיזור בחצר שאליו תעדיפו שהגשם לא יגיע.

מדוע חשוב לאטום את הפרגולה וכיצד עושים זאת?

כדי להפוך את הפרגולה לאמצעי פרקטי נגד רטיבות, יש להוסיף משטח שאיננו חדיר למים על פני הפרגולה עצמה ובכך להפוך אותה לפריט שיאפשר לכם להפיק את המקסימום מהאיזור הזה של הגינה, לאורך כל השנה.

בין אם מדובר בפרגולה "עם רגליים" ובין אם זו פרגולה "מרחפת", הנחת המשטח האטום מהסוג הנכון – יכולה לעשות את ההבדל בין ישיבה נעימה בחצר לבין הימנעות מיציאה החוצה, בשל החשש להירטב. למי שכבר יש מבנה פרגולה העשוי מעץ, תוספת של שכבה אטומה תאפשר "ליהנות מכל העולמות", כלומר לקבל את ההצללה הנדרשת בקיץ – וגם למנוע את חדירת מי הגשם בחורף.

השיטה הפופולרית ביותר – איטום עם סנטף עליון

סנטף הוא החומר המועדף על אנשים רבים לצורך קירוי של פרגולות, בראש ובראשונה בשל העמידות שלו בפני פגעי מזג האויר, הן בחורף והן בעונה החמה. לסנטף יש שכבה מבודדת מפני קרינה, עניין חשוב בכל עונה כיוון שכשהשמש זורחת – היא עלולה להיות מסוכנת לבריאות אפילו אם קר בחוץ. בחורף, בימים גשומים, המבנה הגלי של משטח הסנטף מונה היקוות מיותרת של מים על פני הפרגולה, כאשר ההמלצה היא בכל מקרה להתקין אותו בצורה זוויתית, שתאפשר את הניתוב של מי הגשמים מתקרת הפרגולה כלפי חוץ.

חשוב להקפיד על כמה עקרונות בעת התקנת סנטף עליון:

  1. יש להניח בזהירות את לוחות הסנטף זה לצד זה, באופן שאיננו מייצר לחץ של לוח על לוח, כדי למנוע שבירה. מאותה סיבה, אסור לדרוך על הסנטף או לקדוח בו חורים ללא תמיכה.
  2. הצד של לוח הסנטף אשר מונע קרינה, צריך להיות מותקן כלפי מעלה. באופן כזה, הפרגולה תעניק הגנה מפני נזקי קרינת uv, גם בעת הישיבה בחוץ ביום חורפי שבו לא יהיה גשם והשמש תזרח.
  3. ניתן להוסיף חומרי איטום ייעודיים כגון דבקים לסוגיהם, או חומרים נוספים כמו סיליקון, אך מוטב להתייעץ עם בעל מקצוע לפני תחילת העבודה, על מנת שהתכשירים בהם תשתמשו אכן יתאימו לייעודם – והאיטום עצמו יהיה יעיל מספיק ויחזיק מעמד.

התקנת סנטף על גבי פרגולה, מייצרת שכבת הגנה אפקטיבית כנגד הגשם בחורף אשר עשויה להישמר למשך שנים. חומר הגלם ממנו עשוי הסנטף עמיד מפני חום וקור ואפילו מפני אש – והוא יכול בהחלט להיות פרקטי לאורך זמן. בחירת סנטף צבעוני תעניק תוספת של ויזואליות מעניינת לחצר ותאפשר את חדירת האור בגוון מעניין, בהתאם לטעם האישי שלכם.

התקנת משטחי איטום נוספים על פרגולת עץ

קיימות אופציות נוספות לקירוי הפרגולה שלכם לקראת החורף, כאשר גם זכוכית או אפילו ברזנט מעובה, יכולים להתאים לצורך אטימת פרגולת אלומיניום מפני הגשם ומניעת חדירה של מים.

עם זאת, היכולת של חומרים שונים להעניק איטום שיהיה יעיל דיו היא דינמית, כאשר עניין ההתקנה של משטח האיטום הוא גורם משמעותי ומוטב ללמוד לעומק את אופן התקנת המשטח על גבי הפרגולה, כמו גם את מאפייני החומר עצמו בכל הקשור לרעשים של טפטופים והיכולת לשמור על יציבות ועמידות כנגד רוחות.

הכינו את הפרגולה ואת השטח שמסביבה לעונת החורף

החורף הוא הרבה יותר מגשם בלבד ולעתים גם רוחות עזות, ללא גשם כלל – עלולות לגרום להתמוטטות של פרגולות, במיוחד אם לא טיפלתם בהן בקביעות ולא שמתם לב לבלאי שהצטבר במשך השנים. הקמת פרגולה בחורף או הכנה של פרגולה קיימת לקראת העונה הקרה, מחייבת אתכם להתבונן על כל האיזור שסובב את הפרגולה ולבחון האם ישנם חפצים שעלולים להפוך למסוכנים, אם יתעופפו לעבר איזור הפרגולה בעת סערה ויסכנו את יציבות הרגליים שלה, אם מדובר בפרגולה עומדת. אחת הדרכים להתגבר על החשש הזה, הוא הקמת פרגולות מאלומיניום מהסוג המרחף, כלומר פרגולה שמחוברת ישירות אל הקיר החיצוני ואינה נתמכת ברגליים. האלומיניום הוא חומר קל וגמיש, שניתן לייצר ממנו פרגולות בכל גודל והוא עמיד בפני כל מזג אויר ואיננו מתבלה עם השנים. בין אם בחרתם בפרגולה עומדת או צפה, שכבת ההגנה שמעניקות פרגולות מאלומיניום תאפשר איטום אופטימלי שישמור עליכם יבשים.

שאלות נפוצות

סגירת פרגולה מתבצעת על ידי מגוון חומרי גלם בהתאם לדרישות הנחוצות.
ניתן לבצע סגירה לחורף על ידי שימוש בחומר סנטף חומר אשר מספק הגנה בפני גשם וגם נגד קרני UV בחלק העליון של הפרגולה, וסגירת הצדדים של הפרגולה על ידי חלקי יריעה שונים. 

כמובן, אנו יודעים לבצע סגירת פרגולה לחורף באופן מלא כך שתכולו ליהנות מהפרגולה שלכם גם בחורף כשיש המון גשם, רוח, ברד, ואפילו שלג.

לקבלת פרטים צרו קשר

יש לכם שאלות? צריכים יעוץ?

חברת נובה שערים מספקת פתרונות אלומיניום כבר מעל 15 שנה. הפרויקטים הרבים שביצענו, כמו גם הידע הרב שצברנו, מאפשר לנו ליצור פתרונות חדשניים, מעוצבים ומדויקים.