סגירה למרפסת

רבים מהאנשים חושבים לסגור את המרפסת. מבקשים לשבת בחוץ גם אם יורד גשם (ואף במיוחד כשיורד גשם), מבקשים להימנע ממשב רוח מציק, מבקשים להגדיל את החדר ובאופן כללי מבקשים לנצל את המרפסת באופן יותר תכוף, נשלט ונעים. עם זאת, רבים מבלבלים בין הקמת פרגולה לבין סגירה מוחלטת של המרפסת, וכיוון שקיימים תתי נדבכים שעונים על המטרה, חשוב לעצור ולהבין מהם אותם משתנים, אלו אפשרויות קיימות ואף מהם השלבים בתהליך. מתעניינים בסגירת המרפסת באמצעות פרגולה? קבלו מידע מקיף בנושא!

איזה סוג של סגירת פרגולה מחפשים?

על מנת לקחת מרפסת ולסגור אותה, יש צורך לתת את הדעת לשני מאפיינים עיקריים:

  1. הקירות של הפרגולה
  2. הקירוי של הפרגולה

פה יש לקחת בחשבון שרבים מבקשים פתרון חלקי, כלומר מבקשים להתקין גג אך לא להוסיף קירות, או שכן מבקשים להוסיף קירות אך לא בכול הכיוונים, ולו כדי להגדיל את החדר הפנימי. כל צורך והמענה הייחודי לו.

סגירת מרפסת

כל האפשרויות עבור קירוי עילי וצדדי

מי שחושב על פרגולה סגורה למרפסת, מוטב שיידע שביכולתו לסגור את הפינה באמצעות שורה ארוכה של חומרים, הן עבור הקירוי הצדדי והן עבור הקירוי העילי. עם זאת, טרם נציג את האפשרויות השונות, נעצור לציין שחשוב לקיים תיאום בין שני המוקדים, וזאת כי ככול שהקירוי העילי יותר כבד, כך יש להתאים את אופי המסגרת, ומבחינה עיצובית חשוב שתישמר שפה אחידה.

מוזמנים לערוך היכרות ראשונית עם האפשרויות המובילות עבור פרגולה סגורה למרפסת – כל חומר והיתרון היחסי שלו:

חומרים עבור קירוי עילי:

סנטף

סנטף – מדובר בחיפוי עשוי פוליקרבונט גלי – חומר פלסטי שנחשב מאוד עמיד, פשוט להתקנה, קל משקל ושאינו מצריך תחזוקה. מגיע במגוון צבעים ורמות שונות של שקיפויות.

יריעות PVC

מאוד קל להתקנה, עמיד במזג אוויר לח וגשום ובאופן כללי נחשב כחומר מאוד חזק. היתרון היחסי נוגע לכך שניתן לגלגל את היריעה בעת הצורך. אם כיוון שרוצים להכניס את החוץ פנימה ואם כיוון שרוצים להקים סוכה.

פנלים מבודדים

פנלים מבודדים – יריעות כפולות של פח איסכורית שמכילות ביניהן קלקר מבודד. נחשב פתרון איכותי, פשוט להתקנה ומאוד עמיד. פה היתרון היחסי נוגע להיבט הבידוד.

פוליגל

פוליגל – חומר דו שכבתי שיודע להציע מגוון עוביים. מדובר בחומר עמיד שיודע להציע מגוון גוונים ורמות שונות של שקיפויות.

חומרים עבור סגירה צדדית:

ברזנט

פתרון זול שאינו מחייב – מאפשר משחק רב וגמישות

מסך גלילה

מסך גלילה – מענה מתקדם. יכול להגיע עם רשת כנגד יתושים, מאפשר משחק עם אופי הסגירה, יכול לנוע על מסילות צדדיות, או להיכנס בתוך קסטה (כיס עילי).

חלונות | תריסים

חלונות – מי שמבקש פרגולה סגורה עם חלונות, יימצא מענה מעוצב, איכותי ונוח לשימוש. חלונות משלימים את העיצוב המתבקש מחדר נוסף בבית, והם מאפשרים להכניס פנימה משב רוח מרענן, או לחלופין ליצור סגירה הרמטית.

שלב אחר שלב - כך סוגרים מרפסת

גם אתם מבקשים פרגולה סגורה למרפסת, אך ראשית מבקשים ללמוד אודות התהליך? עברו על השלבים הבאים:

  • שלב הבנת הצרכים והדגשים האישיים – בשלב זה יש להבין עבור מה הפרגולה רצויה, כמה זמן היא אמורה לשרת, עד כמה מתכוונים לנצל אותה, האם ניתן להימנע מהשגת אישור בנייה, מהו הסכום שמוכנים להקצות, עד כמה מוכנים להשקיע בתפעול שנתי, איזו נראות מחפשים וכדומה.
  •  שלב מציאת החברה הרצויה ושילוב תוכנית הנדסית – חשוב ביותר למצוא חברה מנוסה ושמתמחה בתחום. כזו שתדע להציע שירותי מהנדס, וזאת כדי למקד את הבחירה, להבטיח בניה בטיחותית וכדי להתרחק מקנסות (או מהוצאות לא צפויות).
  • שלב ההעדפה עיצובית – על כל הכבוד למגוון תכונות החומרים שציינו, גם יש לקחת בחשבון נראות עיצובית. חשוב שהנראות תתאים לעיצוב הפנים ולעיצוב החוץ בו זמנית, וזאת באמצעות משחק חכם עם חומרים, טקסטורות וצבעוניות.
  • שלב ההתקנה – יש לצקת או לחבר את היסודות של הפרגולה, בהתאם לסוג החומר ונתונים הנדסיים. לאחר מכן מעמידים את הרגליים (לאחר שחושבו נתוני גובה ועומס), מחברים את קורות השלד (ככול שהקירוי יותר כבד, כך הרווחים יותר קטנים) ולבסוף מחברים את הקירוי הרצוי. כל זאת ניתן לבצע בתוך יממה.

הקשר של חוק הפרגולות לתשלומי ארנונה והשגת היתרים

2014 נכנס לתוקף חוק הפרגולות. חוק זה הכניס מגוון הקלות חשובות, כאלו שמאפשרות לקבל היתרים עבור תוספת של פרגולה. מכאן שכבר אין מדובר בבירוקרטיה מעייפת שמוציאה את הרוח מהמפרשים, ואף כבר אין צורך להשיג את אישור הוועד לתכנון ובניה, רק כי מבקשים להשיג פרגולה סגורה למרפסת. עם זאת, כמובן שיש לבחון כל מקרה לגופו, ועל כן כאשר בוחרים חברה שמתמחה בייצור והתקנה של פרגולות אלומיניום אשר שתוביל את התהליך , בין היתר חשוב לוודא שהיא בקיאה בתחום – יודעת להסביר מהו (ואם בכלל) התהליך הבירוקרטי הנדרש. כך למשל אם הפרגולה שעומדת על הפרק עומדת להיות יותר גדולה מ20 מ"ר, כן נדרש להשיג אישור מהנדס, וזאת כדי לעגן כראוי ולהבטיח יציבות.

עוד נציין שיש חשיבות רבה לתצורת הפרגולה והסגירה, וזאת כי יש מצבים שבהם פרגולה סגורה משנה את היקף הארנונה, כך שבהחלט יש להתחשב בנתון זה מראש. כיצד? אפשרו ליועצים שלנו לסייע!