פרגולות אלומיניום דמוי עץ

פרגולות אלומיניום דמוי עץ מהוות שילוב אידאלי בין איכות, נראות ויעילות – משלבות בין היתרונות של סך העולמות. פרגולות מסוג זה מעניקות פתרון הצללה רצוי מבלי לוותר על דרישות עיצוביות. פרגולות אלומיניום דמוי עץ משלבות ביעילות בין האיכויות הרבות שמאפיינות את חומר האלומיניום לבין המראה הטבעי שמשתלב היטב במרחב החיצוני. גם אתם שוקלים להתקין פרגולות אלומיניום דמוי עץ במתחם העסקי, במרפסת, או בגינה? מוזמנים לגלות מהם המחירים, מהם היתרונות היחסיים, במה כרוכה ההתקנה (וכמה זמן היא לוקחת), אלו אפשרויות טכניות קיימות ואלו דגשים מוטב לקחת בחשבון כדי שהפרגולה תענה על סך הדרישות בצורה הטובה ביותר.

פרגולות אלומיניום דמוי עץ

תוכן עניינים

6 שיקולים מקדימים - פרגולות אלומיניום דמוי עץ

אם נתחיל מנקודת ההתחלה, נציין שלא מעט אנשים פרטיים ועסקים מוצאים טעם להתקין פרגולה. באמצעות השקעה יחסית קטנה זוכים להשמיש אזור חיצוני משמעותי. כידוע, הצללה יכולה להוריד את הטמפרטורה שבחוץ בין 4 ל – 5 מעלות, משמע באמצעות שילוב של פרגולה במרחב החיצוני ניתן לשבת בחוץ בנעימים גם בימים חמים. מעבר לכך, תוספת של פרגולה מסייעת גם בימים גשומים ומעידה על תחזוקה והשקעה. כמו כן, פרגולה מזמינה לצאת החוצה וביכולתה להשלים בצורה הרמונית את העיצוב הכללי. אי לכך לא מעט אנשים ובתי עסק בוחרים לנצל את האפשרות להתקין פרגולה, ובנקודה זו ניצבים בפני 3 בחירות מהותיות:

  1. האם לבחור בפרגולה עומדת או תלויה – בדרך כלל אם אין בעיה מבחינת מקום, נהוג לבחור בפרגולה עומדת. אם ישנה בעיית מקום, או אם מדובר בבחירה עיצובית, טוב לדעת שניתן לבחור בפרגולה תלויה. כאם ניתן לבחור בין פרגולה שכולה תלויה על גבי הקיר הסמוך, לבין פרגולה שחצי נתמכת וחצי עומדת על 2 רגליים. כיון שחומר האלומיניום נחשב קל משקל, הוא הרבה פעמים יימצא כאידאלי עבור פרגולה תלויה/חצי תלויה.
  1. מאיזה חומר לבנות את הפרגולה – בתחום הפרגולות יש 3 חומרים עיקריים. פרגולה מעץ, פרגולה מאלומיניום ופרגולה מברזל. מה עדיף? רבים בוחרים בחומר האלומיניום כיוון שהוא מחזיק בשורה של יתרונות משמעותיים. האלומיניום קל משקל, אינו מצריך תחזוקה, אינו סובל מבלאי (לא בשל תנאי מזג האוויר ולא בשל פגעי זמן), אינו רגיש למזיקים ובנוסף, האלומיניום יודע להגיע במגוון נרחב של עיצובים. כאן ניתן למצוא קווים מעוגלים, ישרים וכמובן שגם פרגולות אלומיניום דמוי עץ.
  1. איזה עיצוב רצוי – כאמור, פרגולה אינה רק תוספת פרקטית, אלא גם תוספת עיצובית. כיוון שהיא הרבה פעמים עומדת בסמוך לבית, עליה להשלים את העיצוב הכללי. המשמעות היא שיש לבחון האם רצוי מראה כפרי, מודרני וכדומה. כאן ראוי לציין שפרגולות אלומיניום דמוי עץ אינן רק מתחברות למראה הכפרי, אלא גם למראה המודרני. שנרחיב? כיום קווים מודרניים אינם משדרים רק מראה מתכתי קר, אלא גם לקווים נקיים שמשלבים נגיעות חמות של עץ.

לפניכם עוד 3 דגשים לפני רכישת פרגולת אלומינים דמוי עץ

  1. האם הפרגולה אמורה להחזיק מעמד לאורך תקופה ארוכה? הרעיון הוא שאם מתכוונים לעבור דירה בעוד שנתיים, אין זה הכרחי להשקיע בפרגולה שתישאר מרשימה וחזקה לאורך שנים. מצד שני, יש לקחת בחשבון שבחירה בפרגולה איכותית מסייעת להעלות את ערך הנכס.
  2. האם מוכנים להשקיע בתחזוקה? יש להסביר שפרגולה מעץ מצריכה תחזוקה מדי כמה שנים. מצריכה שימון, שיוף ואף במקרה הצורך סתימת חורים וחיזוקים. במקביל, פרגולה מברזל עשויה לחליד ועל כן עתידה להצריך שיוף וצביעה מחדש. מנגד, פרגולה מאלומיניום נחשבת אידאלית מבחינת תנאי חוץ – אינה מצריכה לעשות דבר! לא בעוד שנתיים ולא בעוד עשור.
  3. האם מבקשים לשלוט על אופי הקירוי? בתחום הפרגולות ניתן למצוא פרגולות סטטיות לצד פרגולות חשמליות. כאלו שניתן להסיט לכיוון מסוים ואף כאלו שניתן לשחק עם הזווית של התריסים. מי שאכן מחפש שליטה מלאה (כדי לנצל את הפרגולה כמה שיותר לאורך השנה), יימצא שפרגולה מאלומיניום עדיפה. מדוע? האלומיניום ידוע כקל משקל ועל כן אין בעיה לחבר לו מנוע חשמלי.
  4.  

שילוב מתבקש – איכות החומר ועיצוב

לאחר שעברנו על סך השיקולים, נציין שכיום יותר ויותר אנשים בוחרים באופציה שמשלבת בין איכות לעיצוב הרצוי – יותר ויותר אנשים בוחרים באופציה הבאה: פרגולות אלומיניום דמוי עץ. הרעיון הוא לקחת את היתרונות הרבים שהחומר הטבעי משדר ולשלב אותם עם האיכויות והייחודיות שמאפיינות את חומר האלומיניום. פרגולות אלומיניום דמוי עץ ניתן למצוא בבתים שנחשבים כפריים ופסטורליים, אך גם בבתים מודרניים שמקפידים על קוויים ישרים ומינימליסטים.

אלומיניום דמוי עץ מחיר למטר

באופן כללי פרגולות אלומיניום דמוי עץ נחשבות מעט יותר יקר מפרגולת אלומיניום רגילות. מצד שני, מאוד תלוי מהן סך הדרישות. המחיר מושפע מהגודל של הפרגולה, מאופן החיבור (לקרקע/לקיר של הבית), מאופי השליטה על אמצעי החיפוי, מהעיצוב הרצוי, ממגוון תוספות רצויות (למשל תוספת של מרזב או של תאורה) וכדומה. עם זאת, כן ניתן לומר שבאופן כללי המחיר נע בין מחיר 950 ל- 1,200 ש"ח למטר.

התקנת פרגולה דמוי עץ

בחרתם להתקין פרגולת אלומיניום דמוי עץ? ובכן השלב הבא יהיה לבחון את תנאי השטח. חשוב לבחון האם הפרגולה דמוי העץ תהיה תלויה או עומדת. איזה גודל רצוי מבחינת חיפוי, לאיזה מצע נדרש לחבר ואף האם רוצים לשלב מנגנון חשמלי. לשם כך נשלח עד לבית מודד מקצועי שבין היתר בוחן בקפדנות את תנאי השטח ונותן לכם המלצה על פי דעתו המקצועית כמובן תוך כדי הבנת הצרכים שלכם.

עוד שלב שחשוב לקחת בחשבון, נוגע להשגת היתר מטעם הוועדה המקומית לתכנון ובניה (ההליך פשוט ומהיר). ההיתרים הושגו, המדידות נלקחו והחלקים יוצרו? עוברים אל יום התקנה עצמו. כאן עומדים לגלות עד כמה התקנת פרגולת אלומיניום דמוי עץ נחשבת מהירה, מדויקת ונקייה, בעיקר כיוון שקיימים חיבורים ייעודיים ומדויקים.

בעת התקנת פרגולות אלומיניום דמוי עץ מסמנים מיקומים עבור הרגליים, או לחלופין מיקומים שבהם הקורה הראשית תתחבר לקיר של הבית. אם מדובר בפרגולה שמחוברת לקרקע, נידרש לחפור בורות, או להבריג את העמודים לשטח המרוצף – בהתאם לתנאי השטח. לאחר שמסיימים להתקין את הבסיס, עוברים להתקין את הגג. פשוט? כמה שעות והפרגולה מוכנה לארח לאורך כל השנה.

טבלת השוואה בין פרגולות אלומיניום לפרגולה מעץ

פרגולות אלומיניום דמוי עץ יודעות להגיע במגוון גוונים ווטקסטורות, כאשר סך הגוונים מדמים מראה טבעי של עץ, ואף הטקסטורה משלימה בצורה מלאה את סך התוצאה. מי שלא יידע שמדובר בפרגולת אלומיניום דמוי עץ עשוי לחשוב שאכן מדובר בעץ טבעי.

תהליך ייצור פרגולות אלומיניום דמוי עץ

כיצד מייצרים פרגולה מאלומיניום דמוי עץ? לוקחים פרופיל אלומיניום מסוג איכותי, ועוברים לשלב שמכונה תשליל. בשלב זה מייצרים את הטקסטורה הרצויה שמדמה את המראה הטבעי של העץ, וזאת ע"י שימוש בוואקום – התשליל מייצר לחיצה שמעבירה את הנגטיב הנבחר. כאן ראוי לציין שממש כפי שניתן לבחור בין מגוון נרחב של גוונים, כך גם ניתן לבחור במגוון נרחב של טקסטורות. ניתן לבחור בטקסטורה של אלון ובמקביל בטקסטורה של עץ איפאה, וכל זאת ללא הבדלי עלות.

לאחר שפרופיל האלומיניום מציג את הטקסטורה הרצויה, עוברים לשלב הצביעה. כאן נציין שצביעה איכותית מושתתת על שיטת אלקטרו סטטית. נעזרים באבקה שמכילה מרכיבים מתכתיים. ע"י חיבור להארקה מייצרים שדה חשמלי שמחבר את חלקיקי הצבע לגוף הרצוי בצורה מיטבית, כאשר השלב הסופי הוא הכנסה לתנור ייעודי, כך שגם בעוד 15 שנה הצבע לא ידהה ולא יתקלף.

שילוב מושלם - פרגולה אלומיניום דמוי עץ

לסיכום נציין שכיום ניתן ליהנות מכל העולמות. גם מהעיצוב הרומנטי של העץ הטבעי, וגם מאיכויות החומר שמציע חומר האלומיניום. מחפשים פרגולה מאלומיניום שתשרת לאורך שנים ממש כמו בימיה הראשונים? מחפשים פרגולה שתשתלב נהדר עם העיצוב של הבית? מחפשים פרגולה שאומנם נראית מעץ, אך היא חשמלית ומאפשרת הגנה מלאה מפני גשם ורוח לאורך כל השנה? רק נותר לבחור טקסטורה וגוון, ולהתחיל לדמיין את השהות הנעימה במרחב החיצוני.

שאלות ותשובות

הפרגולה היחידה שעמידה באופן מלא בפני גשם, שמש, לחות, אש ומזיקים, היא פרגולה שעשויה מאלומיניום.

המחיר נע בין 950 ל – 1,200 ש"ח למטר. מאוד תלוי מהם סך המשתנים, מהו הגודל, האם ישנה מורכבות עיצובית, האם נדרש לשלב מנוע חשמלי, איזו שליטה מבקשים, מהו אופי החיבור, מהם תנאי השטח וכדומה. מוזמנים לפנות אלינו ולקבל הצעת מחיר פרטנית.

פרגולות אלומינים דמוי עץ תמונות

מגוון עבודות שונות מבית NOVA של פרופיל אלומיניום דמוי עץ