שער כניסה לבית פרטי

השער הוא החלק שחוצץ בין החלק הפנימי של הבית לבין החוץ ומלבד היותו אמצעי הבטיחות הראשוני של הבית, הוא גם מהווה פריט אסתטי לכל דבר וניתן לייצר אותו באינספור עיצובים. שער כניסה לבית הוא מעין כרטיס ביקור של מתחם המגורים כולו, כאשר הגיוון בשערי הכניסה יכול לבוא לידי ביטוי בחומרי הגלם, באופן הפתיחה של השער, בשיטת הנעילה וכמובן בויזואליות – התלויה בטעמם האישי של הדיירים.

התפקיד של שער כניסה לבית

לשער הכניסה ישנם כמה תפקידים עיקריים:

1. אסתטיקה – לעיצוב של שער הכניסה יש יכולת לייצר התרגשות ואפילו התפעלות, במיוחד כשמדובר בשער מאסיבי וגדול ממדים, העשוי מחומר חזק.

2. אבטחה – שער נעול הוא אמצעי בטיחות אפקטיבי, במיוחד כאשר הוא מהווה סוגר של גדר היקפית גבוהה שלא ניתן לטפס מעליה.

3. פרטיות – שערים מפרידים בין האיזור הפרטי והאישי של הבית שבו אנשים חיים, לבין החלק החיצוני שלו. השער הוא זה שסוגר בפועל את הגדר שמקיפה את הבית ולכן הוא מאפשר הצצה פנימה רק לאנשים שמוזמנים להיכנס הביתה.

בחירה נבונה בשער שנפתח בקלות מצד אחד, אך ניתן לנעול אותו בצורה מצויינת מצד שני, תיתן את המענה הנכון בכל הקשור לבטיחות. שער שנוח להשתמש בו ושמתאים במראהו לסגנון העיצובי של החצר ואפילו לחלק הפנימי, יהפוך לחלק בלתי נפרד מהאמירה העיצובית של כלל הבית.

בחירת שיטת הפתיחה של השער

שער כניסה לבית חייב להתאים לאיזור שבה הוא מותקן, על מנת שניתן יהיה להשתמש בו בצורה נוחה ומבלי שהוא יפריע או יהווה סכנה לסביבה, בין אם הוא סגור או פתוח. שערים יכולים להיות בעלי מנגנוני פתיחה שונים, למשל פתיחה רגילה כלפי חוץ, פתיחת הזזה או פתיחה של שתי "כנפיים" כלפי חוץ. בחירת שיטת הפתיחה יכולה לנבוע משיקולים של נוחות, מקום פנוי עבור השער בזמן שהוא פתוח וכן משיקולי אסתטיקה.

סוגים של שערי כניסה לבית

במקרים מסוימים, לחומר הגלם שבו בוחרים לצורך הכנת השער, יש משמעות בכל הקשור למנגנון הפתיחה הרלוונטי וכן לשיטת הנעילה, לכן כדאי להכיר את חומרי הגלם השונים שמהם מיוצרים שערי כניסה מזה שנים רבות, בעבר ובהווה.

שערי כניסה מעץ

ניתן לשלב שער עץ לבית, עם מנגנון נעילה שעשוי מברזל – דבר שמעניק את היתרון של העיצוב הטבעי האהוב, מבלי לוותר על איכות הנעילה שמאפשר מנעול חזק ממתכת. שערים העשויים עץ יכולים להתאים למגוון סגנונות עיצוב והם מאוד ורסטיליים.

עם זאת, קשה לשמור על שער עץ כשהוא במיטבו למשך שנים ארוכות והוא רגיש, באופן יחסי, לפגעי מזג האוויר. על מנת ששער מעץ יחזיק מעמד לתקופה ארוכה, יש לוודא שחומר הגלם עצמו טופל בצורה מתאימה.

שערי כניסה לבית מברזל

שערי כניסה לבית מברזל היו מאז ומתמיד פופולריים, כיוון ששערים אלו נראים תמיד יוקרתיים וייחודיים.

חסרונם של שערי כניסה לבית מברזל הוא בעמידות הנמוכה שלהם בפני לחות: ברזל שאיננו מצופה בצורה טובה, יספוג את הגשמים והלחות והוא עלול לפתח חלודה, ואפילו בשלב מאוחר יותר להישבר שלא כמו שערים מאלומיניום למשל, לכן כיום ניתן למצוא פחות ופחות אנשים שבוחרים להתקין שערי פלדה בכניסה אל ביתם.

התקנה מקצועית תאפשר עמידות של שער הכניסה למשך שנים

 

אם אתם מתלבטים בין שער כניסה לבית שעשוי מברזל לבין שער כניסה לבית מעץ או מכל חומר אחר, זכרו כי גם להתקנה עצמה יש משמעות רבה, בכל הקשור לעמידות השער ושמירה על התקינות והיציבות שלו לתקופה ארוכה. שערים איכותיים יכולים להחזיק מעמד במשך שנים ארוכות, כל עוד מלכתחילה הותקנו רק לאחר שבוצעו יסודות עמוקים מספיק עבורם והוכנו נקודות לחיזוק ולאחיזה – הן על הקרקע והן על הגדר ההיקפית של הבית.

שער כניסה לבית
שער כניסה לבית
שער כניסה לבית פרטי

שערים לבית פרטי - תמונות

לייעוץ ושאלות השאירו פרטים

יש לכם שאלות? צריכים יעוץ?

חברת נובה שערים מספקת פתרונות אלומיניום כבר מעל 15 שנה. הפרויקטים הרבים שביצענו, כמו גם הידע הרב שצברנו, מאפשר לנו ליצור פתרונות חדשניים, מעוצבים ומדויקים.