כל המידע על שער חניה

שער חניה – בין אם מדובר בבית פרטי ובין אם מדובר בבית עסק, שער לחניה מהווה פרמטר הכרחי ורב חשיבות, ופה ניתן למצוא מגוון היבטים משלימים. ישנו ההיבט הפרקטי וישנו ההיבט העיצובי והתודעתי, ועל כן אין זה מפתיע לגלות שממש כשם שאנשים מציבים מסביב לבית (או לבית העסק) גדר, כך אנשים גם מוסיפים שער חניה, ואם גם אתם תוהים אלו סוגי שערים קיימים, מהן העלויות, מה חשוב לבחון לפני שבוחרים, אלו עיצובים אפשריים ומה ניתן לשלב על גבי השער, המאמר הזה במיוחד עבורכם – מציע כמה תשובות שבהחלט חשוב להצטייד עמן לפני שיוצאים לדרך ומקבלים החלטות בנושא.

מחפשים שער חניה? חפשו מה נכון במיוחד עבורכם!

לפני שמתחילים לבחון אלו חברות קיימות, אלו חומרים אפשריים ומהו טווח המחירים, יש להביט פנימה ולהבין מהן הדרישות שלכם מהשער. מה רצוי בחון? עברו על 10השאלות הבאות:

 1. האם השער מיועד רק לכלי רכב או גם לתנועה של אנשים? ייתכן ותבחרו בשני פתחי כניסה שונים.
 2. מהי תדירות השימוש בשער?
  ככול שהתדירות יותר גבוהה, כך המנגנון צריך להיות יותר איכותי.
 3. מהו תקציב התקרה שמנחה את הרכישה? אל תתפתו לחצות אותו.
 4. איזה עיצוב רצוי? האם מבקשים עיצוב שקט, כפרי ויוקרתי, עיצוב פשוט ומודרני וכדומה. ההגדרה משפיעה באופן ישיר על סוג ונראות חומרי הגלם.
 5. האם מבקשים מנגנון חשמלי או ידני? קיימים מגוון מנגנונים חשמליים ומתקדמים שמייעלים את פעולת הסגירה והפתיחה.
 6. האם השער אמור להיות גדול או קטן? נתון זה ביחד עם אופי המנגנון משפיע באופן משמעותי על תמחור השער.
 7. האם קיימות דרישות נוספות מהשער (למשל צורך בתיבת דואר תלויה)? מדובר בהזדמנות לעצב שער אידאלי שעונה על סך הצרכים.
 8. האם אמור להיות שומר לצד השער? שילוב של שער חשמלי עם אינטרקום מקל את פעולת השמירה.
 9. האם דרך הכניסה לחניה נחשבת נוחה?אם לא, מוטב לשקול שליטה דרך הנייד ולא דרך קודן ידני (כמובן שרק עבור מספרים מורשים מוגדרים).
 10. עד כמה הצורך בשער מידי?

-לא כל חברה יודעת לספק שער חניה באופן מידי.

אלו שערי חנייה קיימים?

אלו שערי חנייה קיימים?

לאחר שמתחילים להבין מה מחפשים, הגיע הזמן להבין מה זה שער כניסה לחניה, ועל כן נתחיל מהבסיס – מסקירה כללית של סוגי שערי חנייה חשמליים:

3 סוגים עיקריים של שערים חשמליים

נשמע מורכב? ובכן אם מרגישים ששלל הסוגים גורמים לחוש מבולבלים, יש להבין שבאופן כללי קיימים שלושה סוגים עיקריים, במיוחד עבור בתים פרטיים ועסקים קטנים: שערים חשמליים נגררים, שערים חשמליים דו כנפיים ושערים חשמליים מתרוממים, כאשר בנקודה זו נחדד שמאוד תלוי מהו הגודל של השער ומהם תנאי השטח, ובין היתר גם נדרשים להתחשב בחוקי העזר העירוניים. באופן כללי מוטב לדעת ששערים חשמליים שכוללים דלתות הרמה ינועו או בצורת גלילה או כמקשה אחת, והם יהיו עשויים מברזל או מאלומיניום – חומר אידאלי עבור שערים (על כך נרחיב בהמשך).

מחפשים שערים חשמליים? חשיבותו של ייעוץ מקצועי!

עדיין לא סגורים לגבי סוג השער הנכון ביותר עבור החניה שעומדת על הפרק? ובכן אין כמו להתייעץ עם חברה מקצועית שעוסקת בתחום. לעיתים מספיקה עצה קטנה של בעל מקצוע מנוסה כדי להצביע על הבחירה האידאלית מכל.

יתרונות שערי חניה חשמליים

לאחר שהכרנו את מרב סוגי השערים, נחדד שכיום כבר לא נהוג לבחור בשערי חניה שמתפעלים באופן ידני, אלא נהוג לבחור בשער חניה חשמלי, כזה שניתן לתפעל מרחוק, אם ע"י שלט, קודן, או ע"י הנייד, כאשר הרבה פעמים משלבים מצלמת אבטחה שמסייעת לראות מי מגיע, ולו כדי לפשט עד כמה שניתן את תרחיש השליטה ובו זמנית להשיג הגנה מקיפה.

מדוע רבים בוחרים בשערי חניה חשמליים?

נכון שכיום 90% מסך האנשים בוחרים בשערים חשמליים עבור החנייה, וכאן נציין שקיימים כמה סוגי שערים חשמליים, אך אם מבקשים להבין מהי הסיבה שעומדת מאחורי נתון זה, אתם מוזמנים לעבור על ההיבטים הבאים: התפעול הרבה יותר נוח, התגובה הרבה יותר מידית ובו זמנית זוכים להרשים את הלקוחות ולהשיג הגנה יותר משמעותית עבור הרכב.

עדיין תוהים מדוע שער חשמלי לחניה מאלומיניום מעניק הגנה ברמה כה גבוהה? ובכן שער חשמלי משדר מסר של השקעה רבה בבחירת מנגנוני האבטחה והוא אינו תלוי רק במפתח שבקלות יכול ללכת לאיבוד, כך שניתן לתאר שאם יש שער חשמלי בכניסה, גם נכללות מצלמות אבטחה. כמו כן, שער חניה חשמלי מייצר הרתעה פסיכולוגית, כזו שגורמת לבעלי כוונות זדון לעבור לעבר החניה הבאה.

מתעניינים לגבי שערי חניה? התמקדו בחברה מקצועית

כיצד בחירת החברה משפיעה על איכות התוצאה? ובכן ממש כפי שבחירה של שף משפיעה על איכות המנה, כך גם פה. שנרחיב? חברה מקצועית תדע להגיע אל בית הלקוח ולקחת כהלכה מידות, להציע עצות ייעול בהתאם לניסיונה, תעבוד רק עם חומרי גלם באיכות מעולה (ושיטות צביעה מתקדמות), תקפיד באותה מידה הן על שלב התכנון והן על שלב ההרכבה, תדע להציע מגוון נרחב של עיצובים אך באותה נשימה תדרבן לייצר עיצוב חדשני בהתאם לטעם אישי, תספק רק מנגנונים מתקדמים ועמידים (נתון קריטי כאשר מתקינים מנגנון חשמלי), תהיה זמינה עבור כל שאלה, ותקלה ותעמוד מאחורי המוצר המוגמר לצד אחריות ראויה.

שערים חשמליים מאלומיניום

שערים חשמליים לחניה מאלומיניום מהווים בחירה מאוד נפוצה, ואין זה במקרה, ופה ניגש להכיר את החומר שממנו עשויים לא מעט שערים איכותיים. אז מה הופך את חומר האלומיניום להיות כה נדרש בטריטוריית השערים החשמליים? ובכן מספר תכונות שמשתלבות ביחד נהדר.

 

ראשית מדובר בחומר שנחשב מאוד חזק ומצד שני מדובר בחומר שקל לעצב אותו. בנוסף, מדובר בחומר שמצד אחד נחשב מאוד איכותי אך מצד שני הוא אינו נחשב יקר כגון ברזל (ולו כי מייצרים אותו באופן מלאכותי). מה עוד? האלומיניום מאוד עמיד בתנאי חוץ, כך שאין צורך להתמודד מול קילוף שכבת הצבע (ניתן לצבוע בכל גוון רצוי) ואף החומר עצמו אינו נוטה להחליד או להיסדק. עוד ראוי לציין שהחומר קל משקל, פעולה שמסייעת רבות למנגנון החשמלי לעשות את העבודה ללא בעיות מיותרות – ללא משקל עודף.

פרמטרים שמשפיעים על המחיר של שערים חשמליים

אם גם אתם מתחילים להבין שמחפשים שערים חשמליים לחניה מאלומיניום, נותר לחדד שני נדבכים חשובים: עלות ועיצוב כמובן. ובכן מבחינת עלות נציין שקשה לדעת מראש, וזאת כי קיימים מגוון משתנים שמשפיעים באופן ישיר על המחיר. שנרחיב?

 

מאוד תלוי מהם תנאי הגודל, באיזה מנגנון חשמלי בוחרים, מהו העיצוב הרצוי, מהו מנגנון הפתיחה והסגירה ואף מהם תנאי השטח, וזאת כי לעיתים גם הם מצריכים הכנה מקדימה – למשל עבודת חפירה מקדימה או ביטון יסודות. עם זאת, כן ניתן לומר שאין לתת להפרש מזערי במחיר לשחק תפקיד משמעותי, כי הרבה פעמים בתחום כמו זה שווה להוציא מעט יותר ולקבל בתמורה הרבה יותר – שער חשמלי לחניה מאלומיניום שמחזיק מעמד לאורך זמן – ללא בלאי וללא תקלות מיותרות.

גם שערי חנייה יכולים להיות מעוצבים

עתה לאחר שהבנו מספר דברים חשובים: מהו תפקידו של שער חשמלי לחניה (ואלו סוגים קיימים), מדוע חומר האלומיניום נחשב אידאלי ולמה לשים לב לפני שניגשים לבחור שער (איכות ושורה של דגשים אישיים), נעבור לאחד מהשלבים היותר מהנים – שיקולי עיצוב כמובן.

 

בתחום העיצוב של שערים חשמליים לחניה מאלומיניום ניתן למצוא שהמראה השולט הוא בעיקר נקי, מודרני, מרשים, הייטקיסטי ורגוע. עם זאת, מוטב לקחת בחשבון שבין היתר קיימים מגוון סגנונות נוספים שאותם גם כן ניתן להשיג בקלות באמצעות חומר האלומיניום, ופה ניגש להבהיר במה מדובר. ובכן מי שמחפש שער חניה מאלומיניום שיתאים לעיצוב הכפרי של הבית, עשוי למצוא אלומיניום בגימור של עץ, ואף משחק עם סקלת צבעים עשירה, כך שניתן למצוא גוונים רגועים ובהירים שמשתלבים מאוד יפה עם בתים כפריים. כמו כן, ניתן לשלב בשערים מסוג זה חומרים נוספים (כגון זכוכית ועץ), כך שבהחלט קיימים אינספור משחקים עיצוביים שרק מחכים שתעשו בהם שימוש מושכל.

טיפים לעיצוב שערי חשמלי לחניה

 1. שמירה על שפה עיצובית אחידה מאוד חשובה. חשוב שהבית יתקשר עם העיצוב של הגדר והגדר תתקשר על העיצוב של השער.
 2. מתלבטים באיזה גוון לצבוע את השער? הרבה פעמים מוטב להסתמך על הגוון הקיים של הבית ולבחור עבור השער גוון מעט יותר כהה. כך גם נשמרת שפה אחידה וגם השער מקבל מקום יותר משמעותי.
 3. שער לחניה מאלומיניום לרוב עשוי מלוחות ישרים, ופה יש הרבה מקום למשחק עם רווחים ומקצבים. מה עושים? ביחרו את רמת הפרטיות שמבקשים ובהתאם את רמת הצפיפות של הלוחות. בנוסף, תייצרו מקצב של רווחים שחוזר על עצמו.
 4. השקיעו במנגנון איכותי, כזה שאומנם נחשב יקר מבחינת ההוצאה הראשונית, אך שיחזיק מעמד לאורך זמן.
 5. התחילו להביט על תמונות השראה של שערים, אך אל תמהרו להתאהב בשער כזה או אחר, אלא ערכו רשימה של סך האלמנטים שאהבתם, ועם הרשימה הזו תגיעו אל חברת השערים שבחרתם. כל עוד החברה אכן איכותית, היא כבר תדע כיצד לשלב את סך האלמנטים הרצויים נכונה, כמובן לצד התחשבות בתנאי השטח והעיצוב הקיים.
שער אלומיניום לחניה

בחרתם חומריות, מנגנון וסגנון של שער חשמלי - מה עתה?

אם אתם כבר די סגורים לגבי בחירת שער חניה מאלומיניום,או אפילו שערי כניסה מאלומיניום לכניסה לבית שלכם הגיע הזמן להבין כיצד בפועל מתקדמים. ובכן ראשית חברה מקצועית שומעת מה אתם הלקוחות מחפשים (אולי תוספת של מערכת התרעה שבין היתר כוללת אזעקה), לאחר מכן מגיע צוות מנוסה לשטח (בוחן את סך הנתונים) ולאחר סך הבחירות הסופיות (גודל, מיקום, חומר, עיצוב, גוון ומנגנון) מתחיל שלב התכנון, שלב שנגמר בשטח לצד עובדים מקצועיים שמקפידים על סך השלבים ועל תקני הבטיחות המחמירים ביותר (כולל תקן 900 שמתייחס להיבטי בטיחות).

מה עתה? מבינים איזה שער חשמלי אתם מחפשים!

אנו בנובה נשמח לעמוד לשירותכם בכל מה שקשור בשערים לחניה, אנו מציעים מוצרים אשר יוצרו בקפידה.

לקבלת פרטים צרו קשר

יש לכם שאלות בנוגע לשער לחניה שלכם? צריכים יעוץ?

חברת נובה שערים מספקת פתרונות אלומיניום כבר מעל 15 שנה. הפרויקטים הרבים שביצענו, כמו גם הידע הרב שצברנו, מאפשר לנו ליצור פתרונות חדשניים, מעוצבים ומדויקים.